Real sfidon kryesuesit e Olympiacos, kampionët e Fenerbahce luajnë me Barçën

Luhen sot dhe nesër takimet e raundit të 11-të të Euroleague në basketboll për meshkuj, një javë ku janë disa takimet pikante, që do të dhurojnë rivalitet dhe ndoshta përmbysje të renditjes. Kryesuesit e Olympiacos do të presin në fushën e tyre spanjollët e Real Madrid, ndërsa kampionët në fuqi të Fenerbahce do të luajnë ndaj Barcelonës, në Spanjë. Një ndeshje më të lehtë ka ekipi rus i CSKA Moskë, që luan ndaj Brose Basket, ndërsa në Milano, skuadra vendase pret Khimki Moskë, skuadrën tjetër ruse.

EUROLEAGUE, – RAUNDI I 11-TË

7 dhjetor, Zalgiris Kaunas – Panathinaikos, ora 19:00

7 dhjetor, Brose Basket – CSKA Moskë, ora 20:00

7 dhjetor, Maccabi Tel Aviv – Valencia, ora 20:05

7 dhjetor, Baskonia Gasteiz – Unicaja Malaga, ora 20:30

7 dhjetor, Armani Milano – Khimki Moskë, ora 20:45

8 dhjetor, Crvena Zvezda – Anadolu Efes, ora 19:00

8 dhjetor, Olympiacos – Real Madrid, ora 20:00

8 dhjetor, Barcelona – Fenerbahce, ora 21:00

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here