FA dënon ashpër Wengerin!

Federata e futbollit në Angli ka dënuar trajnerin e Arsenalit, Arsene Wenger me tre ndeshje jashtë pankine.

Wenger u dënua pasi që ofendoi arbitrin pas përfundimit të ndeshjes kundër WBA ecila përfundoi 1-1.

“Topxhinjtë” nuk arritën të korrnin fitore pasiqë arbitri i ndeshjes Mike Dean, akordoi penallti për vendasit, pasiqë topi e goditi në dorë Chambers.

Wenger protestoi ashpër kundër kti vendimi dhe për këtë shkak nuk do të mund ta udhëheqë skuadrën në tri ndeshjet e ardhshme.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here