Mahrez “i lumtur” tek Leicester- Puel dëshiron që asi të shmang Liverpool

Edhe pse sulmusi anësor është përfolur shumë për të zëvëndësuar Coutinhon te Liverpool , francezi nuk do që ta shohë Mahrez të largohet.

Clause Puel shpreson që ti mbajë yjet e skuadrës Islam Slimani dhe Riyad Mahrez të paktën deri në fund të këtij sezoni.

Shitja e Coutinhos për një çmim aq të lartë bënë që edhe Leicester City të alarmohej pasi që lojtarët më të spikatur të skuadrës mund të largohen.

“Unë jam i lumtur me të, ai po e shijon futbollin e tij që bënë dhe mendoj se këtu është mjaftë i lumtur”.

Ndërsa blerja më e shtrenjtë e klubit Islam Slimani ka zhvilluar vetëm dy loja si startues dhe nuk është ajo çka klubi priste prej tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here