E kryer: Sanchez ka arritur marrëveshjen me Manchester Cityn!

Ylli Kilian, Alexis Sanchez definitivisht do të luaj për Manchester Cityn, pasi lojtari dhe Cityzens kanë arritur marrëveshjen.

Sanchez mund të zgjedhë se kur të transferohet në Etihad, këtë merkato apo në fund të sezonit.

Marrëveshjen mes Sanchez dhe Cityt e publikoi një gazetarë i njohur.

Sanchez te City do të përfitojë 13 milionë paund në muaj por ende nuk dihen detajet e bonuseve.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here