Borussia Dortmund: Helmohen nëntë lojtarë!

Në ditën e parafundit të stërvitjeve në Marbella të Spanjës janë helmuar nëntë lojtarë të Borussia Dortmundit.

Roman Burki, Roman Weidenfeller, Marc Bartra, Andre Schurrle, Christian Pulicis, Omer Toprak, Jacob Bruun Larsen,  Nuri Sahin dhe Dominik Reimann.

Arsyeja e helmimit ka qenë mishi i pulës i cili është ngrënë nga shumica e lojtarëve.

Pritet që deri të dielën të rikthehen në normalitet në ndeshjen me Wolfsburg.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here