Sanchez do të luajë në derbin e Londrës!

Largimi i tij nga Arsenali është çështje kohe.

Saga rreth transferimit të Alexis Sanchez nuk ka të ndalur, Kilianit i skadon kontrata me Arsenalin verën e ardhshme dhe nëse Arsenali nuk e shet atë tani nuk do të përfitojë asgjë.

Në fillim ishte i sigurtë se do të transferohej te Manchester City, pastaj u spekulua se do të transferohej në Manchester United. Ditët po kalojnë kurse Alexis Sanchez mbetet ende në Londër. Wenger ka bërë të ditur se nëse nuk e shesin atë nesër ai do të luajë në derbin e Londrës kundër Crystal Palace.

“Transferimi i Sanchezit mund të ndodhë por nuk është patjetër. Në rast se nuk ndodhë ai do të luajë të shtunën kundër Crystal Palace. Në transferime punoj tashmë 30-të vite. Transferimi sipas të gjitha  gjasave do të ndodhë, por nuk është e sigurtë”, ka deklaruar trajneri Francez në pyetjen rreth Alexis Sanchez.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here