Liverpool pranë nënshkrimit me mbrojtësin e Falkirk!

Liverpool janë afër nënshkrimit të kontratës me mbrojtësin e Falkirk Tony Gallacher, raporton Scottish Sun.

18 vjeçari ka qëndruar një javë në Anfield Road për prova dhe Jurgen Klopp ka ofrour 200,000 funta për lojtarin dhe klubi i Falkirk ka pranuar.

Gallacher ka luajtur në tri nivele të të rinjëve të Skocisë: tek Under 16, Under 17 dhe tek Under 18.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here