Real gjen alternativat për Zidane!

Real Madridi është duke kaluar formë shumë të dobët këtë kampionat dhe trajnerit Zinedine Zidane, i ka mbetur vetëm Liga e Kampionëve ku mund të garojë.

Këto rezultate kanë bërë që stoli i trajnerit francez të lëkundet edhe pse ka fituar shumë trofe në dy vite.

Si zgjedhje e mundshme për ta zëvendësuar Zidanen shihen Mauricio Pochettino dhe Jurgen Klopp.

Të dy trajnerët kanë qenë në listë edhe në të kaluarën, me Pochettinon që është i pëlqyeri i presidentit Florentino Perez.

Në anën tjetër edhe Klopp kishte impresionuar në Santiago Bernabeu me Borussia Dortmundin e tij.

Argjentinasi ka aktualisht kontratë me Tottenhamin, ndërsa ka edhe klauzolë për largimin e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here