Bayern rrëmben holandezin nga Juventus dhe Barcelona!

Bayern Munchen është afër marrëveshjes me futbollistin e talentuar.

Kohëve të fundit shpesh është folur për talentin e Ajaxit Matthijs de Ligt.

Sezonin e kaluar ai debutoi me fanellën e Ajaxit, ku dhe arriti me skuadrën e tij deri në finalen e Europa League  dhe me vetëm 18 vjet të mbushura ai është njëri nga lojtarët kyç te Ajaxi.

Është e qartë se ai ka nj ardhmëri të ndrtishme e këtë e konfirmojnë edhe interesimi i klubeve europiane.

Barcelona e dëshironte atë në rradhët e veta, gjithashtu edhe Juventus por sipas mediave Italiane Bayern Munchen është në plan të parë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here