Real përgatit kontratën e re për Ronaldo!

Real Madrid janë të gatshëm ti përgjigjen kërkesës së Cristiano Ronaldos dhe ti ofrojnë atij një kontratë të re të përmirsuar që do ta bind portugezin të qëndrojë në Santiago Bernabeu, raporton gazeta spanjolle ABC.

Portugezi është përfolur shumë kohëve të fundit se mund të transferohet tek Paris Saint Germain ose tek Manchester United gjatë afatit veror të transferimeve.

Tani mendohet se me kontratën e re që do ti ofrohet Ronaldo pritet të paguhet diku rreth 30 milionë euro në sezon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here