Si e bëri Arsenali Harry Kane një ndër sulmuesit më të mirë në botë?!

Sulmuesi i kombëtares angleze u la i lirë të largohej nga Arsenal në moshën 8 vjeçare dhe ai moment e ka motivuar Harry Kane që të bëhet sulmuesi më i mirë në botë.

Kjo gjë e motivoi që të shënonte plot 100 gola në Premier League me skuadrën rivale të Arsenal, Tottenham Hotspurs.

Kane deklaroi se tek Arsenal u la në mëshirë të fatit por shumë shpejt do të ndërronte ekip ku nga ngjyre e kuqe e Londrës(Arsenal) ai do të transferohej tek të bardhët(Tottenham) gjë që e ka  bërë sulmuesin më të kërkuar për momentin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here