Arsenal mund të humbasë 3 lojtarë!

Kontrata e re marramendëse e nënshkruar nga Mesut Ozil mund të shkaktojë një efekt negativ tek lojtarët Aaron Ramsey, Danny Welbeck dhe Jack Wilshere, sipas Daily Mail.

Mesut Ozil nënshkroi një kontratë prej 350,000 funtash në javë gjë që ka surprizuar të gjithë tek Arsenal.

Ramsey dhe Welbeck të cilët janë në 18 muajt e fundit të kontratave të tyre mund të rrisin shumë tani kërkesat e tyre ekonomike ose mund të largohen të lirë nga Arsenal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here