Kane përsëri hero i Tottenham, Arsenal pas tetë viteve humbet në Wembley (VIDEO)

Skuadra e Tottenham pas fitores me Manchester United dhe barazimin me Liverpool ka arritur të regjistrojë një tjetër rezultat të madh duke e mposhtur Arsenalin.

Në derbin e Londrës, “Spurs” kanë arritur ta mposhtin Arsenalin me rezultatin 1-0.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Harry Kane nga një goditje fantastike me kokë.

Pjesa e parë e ndeshjes u luajt pa shumë raste dhe kryesisht në mesin e fushës, kurse në pjesën e dytë u luajtën 45 minuta me shumë raste  nga të dyja anët por në fund ndeshja përfundoi vetëm me një gol.

Me këtë fitore Tottenham ngjitet në vendin e 3-të me 52 pikë, kurse Arsenal mbetet në pozitën e 6-të me 6-të pikë më pak se Tottenham.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here