Wenger: E shikova përsëritjen e golit, nuk ishte faull

Është e njohur se Wenger është trajner i ndershëm dhe këtë e dëshmoi pas ndeshjes me Tottenham.

Golin e ndeshjes e shënoi Harry Kane duke kërcyer mbi Koscielny në minutën e 49-të.

Shumica mendojnë se bëhej fjalë për faull në sulm por…

“Ishte e rëndësishme se kush do ta shënonte golin e parë, por ne e pranuam atë. Kane e bëri dallimin si çdoherë. E shikova përsëritjen e golit dhe nuk kishte faull. Vetëm lojë e mirë nga sulmuesi”, ka deklaruar Wenger.

Pas kësaj ndeshjeje Tottenham ngjitet në vendin e tretë në kuotën e 52 pikëve, kurse Arsenal gjendet në pozitën e gjashtë me 45 pikë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here