Mourinho rrëmben yllin e Arsenalit-Kjo do të jetë tradhëti edhe më e madhe se Van Persie

Jose Mourinho ka filluar me planet e verës.

Portugezi është i vendosur ta fitojë Premeir League vitin e ardhshëm. Pritet që Alexis Sanchez të shkëlqejë, mirëpo skuadrës i duhet freski. Michael Carrick do të penzionohet në fund të sezonit, kurse Fellaini do të transferohet te Besiktas.

Kjo don të thotë që Mourinhos do ti duhet një mesfushorë. Mediat angleze kanë bërë të ditur se dëshira e portugezit është, mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere. Willshere i skadon kontrata me Arseanlin në fund të sezonit.

Mourinho ka përgatitur një pagë të mirë për anglezin dhe është i gatshëm që ta hedhë atë në formacionin e parë së bashku me Matic.

Mbetet ta shohim se a do të transferohet Willshere te United, në rast se një gjë e tillë do të ndodhë do të ishte tradhëti më e madhe se ajo e Van Persie i cili zgjodhi Unitedin para disa viteve.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here