Pritet transferimi i Malcom!

Për Arsenal dhe Tottenham duket se po hapen të gjitha rrugët për të filluar garën për transferimin e Malcom.

Kjo pasi edhe vetë presidenti i klubit të Bordeaux Gustavo Poyet ka deklaruar se lojtari këtë verë mund të largohet nga klubi francez.

Talenti 20 vjeçar i cili u vlerësua shumë gjatë janarit dhe u bë një aset shumë i vlefshëm, me dy skuadrat nga veriu i Londrës të cilët e kanë lojtarin objektiv kryesor në merkato.

Poyet u shpreh se Malcom është një lojtar i cili mund ta fitojë i vetëm lojën e futbollit dhe herët a vonë do të largohet nga klubi i Bordeaux.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here