Barcelona dëshiron lojtarin e Tottenham!

Barcelona po mendon për të planifikuar një ofertë të majme gjatë verës për mbrojtësin e Tottenham Hotspur, Toby Alderweireld, raporton The Indipendent.

Spurs do të tentojë që të nënshkruajë një kontratë të re me përfaqësuesin e kombëtares belge pasi ka një klauzolë në kontratën aktuale që munda ta lejojë nga klubi në 2019 për 25 milionë euro.

Manchester United janë gjithashtu në garë për ish lojtarin e Atletico Madrid dhe “Djajtë e Kuq” janë kyçur seriozisht në këtë tratativë dhe do ti tregojnë një ofertë presidentit të Tottehamit, Daniel Levy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here