Zlatan Ibrahimovic gjen një skuadër të re!

Zlatan Ibrahimovic pritet të kalojë te LA Galaxy në kampionatin amerikan MLS.

Ylli suedez nuk po ka hapësira më te Manchester United dhe shumë shpejt do të ndërrojë ambient.

ESPN ka raportuar gjatë ditës së sotme se Ibrahimovic pritet të kalojë në kampionatin amerikan, te klubi LA Galaxy.

Afati kalimtar në MLS është i hapur deri më 1 maj kështu që Ibra mund të kalojë shumë shpejt te LA Galaxy dhe nëse marrëveshja realizohet këtë javë ai mund të luajë menjëherë më 31 mars në ndeshjen LA Galaxy-Los Angelos FC. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here