Reklama

New York shkarkon trajnerin e saj!

Must Read

Këto janë transferimet më të mëdha të të gjitha kohërave, Neymar vetëm i teti

Neymar është futbollisti më i shtrenjtë në botë pas transferimit te PSG për shifrën e 222 milionë eurove. Ai u...

Massimo Moratti paralajmëron transferimin historik të Inter!

Ish presidenti i Inter, Massimo Moratti ka rishfaqur përsëri ëndrrën e Neroazzurëve për ta veshur Lionel Messin me fanellën...

Plani ambicioz i Zhang:130 milionë euro për 4 emra!

Një Inter tërësisht ndryshe duket se po bëhet gati për sezonin e ardhshëm. Ky është plan i presidentit Neroazzurë, Steven...

Bombë nga Italia: Milani transferon Mauro Icardin

Milani planifikon transferimin e Mauro Icardit në verë. Argjentinasi është i huazuar te PSG dhe Parisienët mund ta blejnë kartonin...

Raiola ‘thikë pas shpine’ Juventusit!

Juventus këtë verë mund të mbetet pa njërin prej talenteve të saj më të mëdhenj. Bëhet fjalë për Matthijs De...

Mbyllja e sezonit të rregullt në NBA i dha fund edhe aventurës së Jeff Hornacek në pankinën e New York Knicks.

Klubi njujorkez e ka shkarkuar trajnerin dhe ka filluar kërkimet për zëvendësuesin e tij. Sezoni aktual ishte shumë zhgënjyes për New York Knicks, që e mbylli atë me 29 fitore e 53 humbje, duke mbetur edhe këtë radhë jashtë zonës së “playoff”-it.

Ai që solli Hornacek te New York ishte Phil Jackson në vitin 2016, por Jackson u largua pas një viti nga presidenca e skuadrës njujorkeze. Presidenti i ri i klubit, Steve Mills dhe drejtori i përgjithshëm, Scott Perry, edhe pse nuk ishin të kënaqur me rezultatet e Knicks, duruan edhe për ca kohë pasi besonin te puna që po bënte për rindërtimin e skuadrës, duke aktivizuar lojtarë të rinj.

Hornacek, i cili më parë kishte drejtuar për 3 sezone skuadrën e Phoenix Suns, kishte edhe një vit në kontratën me New York, por u largua nga detyra e tij përpara kohe. Trajneri i ri që do të vijë te Knicks do të jetë i 11 që nga sezoni 2001/2002, kur u largua Jeff van Gundy.

Reklama

TË FUNDIT

AC Milan po përgatitë surprizën e këndshme për tifozët e saj!

Bëhet e ditur se drejtuesit e AC Milan së fundmi janë takuar me përfaqësuesit e mesfushorit të Manchester City, David Silva, raporton Corriere dello...

Houssem Aouari drejt Premier League!

Houssem Aouar është padyshim një prej talenteve më të dalluar në këtë sezon në gjithl ligat e mëdha europiane. Forma që po kalon me Lyon...

Chelsea dhe Arsenal në betejë për yllin e Bayern!

Pas Arsenalit edhe Chelsea ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mbrojtësit ët Bayern Munchen, Jerome Boateng. Mbrojtësi gjerman po përflitet shumë se...

UEFA tregon formacionin më të mirë në historinë e Champions League!

UEFA ka bërë publik formacionin më të mirë në historinë e Champions League, ku shumica prej tifozëve janë pajtuar me këtë përzgjedhje. Në portë është...

Liverpool duelon me Real Madrid në merkato!

Jurgen Klopp e pëlqen shumë Boubakary Suomuare të Lille dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit një transferim të tij gjatë verës. Gjermani nuk duket...

Bayern dhe zyrtarisht rinovon me Muller!

Thomas Muller edhe zyrtarisht tanimë ka rinvouar kontratën me Bayern Munchen. Mediat gjermane kishin ditë që raportonin për një rinovim mes të dy palëve dhe...

City transferon yllin e Juves?!

Pep Guardiola duket se vendosur që të bëj një ribashkim me Douglas Costa por kësaj rradhe jo tek Bayern Munchen por tek Manchester City,...

Bye Bye Milan, Paqueta shkëmbehet me një lojtar tjetër!

Lucas Paqueta duket se është në listën e dëshirave të skuadrës portugeze të Benficas e  cila është e gatshme për sakrifica për ta sjellë...

More Articles Like This