Atletico Madrid ka gati goditjen e rradhës në merkato

Pas transferimit të Thomas Lemar nga skuadra e Monacos, Atletico Madrid po përgatitet për goditjen e rradhës në merkaton aktuale.

Madrilenët kanë arritur marrëveshje me futbollistin e Sportingut të Lisbonës, Gelson Martins.

23-vjeçari ka prishur kontratën me portugezët dhe dëshiron që karierën ta vazhdojë te Atletico e Madridit.

Klubi portugez ka thënë se do të hap edhe një çështje gjyqësore, për të shmangur largimin e Martins me parametër zero, por një gjë është e sigurt: portugezi do ta vazhdojë karrierën në Wanda Metropolitano Stadium.

Gjatë kësaj fundjave pritet edhe prezantimi përpara tifozëve të rinj.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here