Arrihet marrëveshja: Vrsaljko te Interi

Sky Italia raporton se Interi është pranë një tjetër përforcimi, këtë herë bëhet fjalë për  Sime Vrsaljko.

Neroaxurët ishin në kërkim të një mbrojtësi të djathtë dhe zgjedhja ka rënë te kroati.

Pas disa javëve bisedime, Interi dhe Atletico e Madridit kanë arritur marrëveshje për transferimine  Vrsaljkos për 25 milionë euro.

Vrsaljko do të arrijë në Milani si lojtarë i huazur për një sezonë. Neroaxurët do të paguajnë 7 milionë euro për huazimin e tij, ndërsa sezonin  e ardhshëm mund ta blejnë kartonin e tij për 17 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here