Valverde ka paralajmëruar një transferim të madh te Barcelona

Traineri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka folur rreth merkatos aktuale, ku Barcelona angazhoi tre futbollist të rinj.

Katalanasit këtë merkato transferuan Malcomin nga Bordo, Arthur Melo nga Gremio dhe Lenglet nga Sevilla, por Valverde ka bërë të ditur se Barcelonës i duhen edhe disa përforcime.

“Disa opcione janë të hapura. Kemi nevojë për përforcime në vijën e mesit. Kemi transferuar një mesfushorë, por kemi nevojë edhe për një tjetër. Na duhet një futbollist që i plotëson disa kushte”, ka deklaruar Valverde.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here