Arturo Vidal është në fund të kontratës me Bayernin

Arturo Vidal është në fund të kontratës me Bayernin, dhe kjo ka bërë që ai të jetë i lidhur me një rikthim në Serie A.

Telenovela Inter – Arturo Vidal do të vazhdojë deri në fund të afatit kalimtar veror.

Interi vazhdon të shtyjë përpara idenë e nënshkrimit me mesfushorin kilian, por nuk dëshiron të paguajë shumën prej 30 milionë eurosh të kërkuar nga Bayern Munich.

Vidal është në fund të kontratës me Bayernin, dhe kjo ka bërë që ai të jetë i lidhur me një rikthim në Serie A.

Bayern Munich i ka dhënë të drejtën Vidalit që të vendos për të ardhmen e tij, dhe ‘Gazzetta dello Sport’ beson se 31 vjeçari do të pranonte një lëvizje në drejtim te ‘San Siros’ te Interi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here