Goditje e rëndë për Topxhinjtë: Chelsea rrëmben yllin e Arsenalit

Në rast se spekulimet janë të vërteta, atëherë kjo dë të ishte një goditje e rëndë për Arsenalin.

Sipas Sky Sports, Chelsea ka bërë gati ofertën prej 30 miliona eurove për Aaron Ramsey.

Uellsiani ka kontratë me Topxhinjtë edhe  një vit  dhe për momentin nuk ka bisedime për rinovimin e kontratës.

Blutë e Londrës janë të gatshëm të përfitojnë nga kjo situatë dhe dëshirojnë ta rrëmbejnë atë.

Oferta prej 30 miliona eurove mund të bëjë që te Arsenali ta shesin atë, por mbetet ta shohim se çfarë do të ndodhë deri më 9-të gusht.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here