Simeone nuk dëshiron që Sime Vrsaljko të shitet te Inter

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone nuk dëshiron që Sime Vrsaljko të shitet te Inter, pasi shpreson të vazhdojë me ta.

Mbrojtësi kroat besohet të jetë afër bashkimit me Nerazzurrët për një huazim prej shtatë milionë eurosh me 18 milionë euro tjera për ta blerë përfundimisht.

Gjigantët e Serie A shpresojnë të mbyllin marrëveshjen në ditët në vijim, por si duket tani iu ka dalë një problem a pamenduar.

Është trajneri Simeone, i cili dëshiron dhe shpreson që Vrsaljko të qëndroj ene te skuadra spanjolle.

“Ne jemi shumë të kënaqur me Simen”, ka thënë fillimisht Simeone në një konferencë për shtyp.

“Ai kishte një Kupë të Madhe Botërore”.

“Tregoi aftësitë e tij sulmuese dhe ishte vendimtar në këtë drejtim”.

“Jam i lumtur me atë që ai ka bërë, shpresoj se ai mund të vazhdojë me ne, sepse është një lojtar i rëndësishëm”, përfundoi argjentinasi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here