Vidal afër Interit?

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 14: Arturo Vidal of FC Bayern Muenchen looks on during the UEFA Champions League Round of 16 Second Leg match Besiktas and Bayern Muenchen at Vodafone Park on March 14, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)

Interi është duke punuar shumë në tregun e transferimeve, besohet se tashmë ka siguruar shërbimet e Sime Vrsaljko, ndërsa është në rrugë të mirë edhe për Arturo Vidalit.

Raportohet se zikaltrit kanë arritur marrëveshje për kroatin e Atletico Madridit.

Sipas Sky, 26-vjeçari do t’i bashkohet klubit nga San Siro në një huazim për 6.5 milionë euro, por me opsion blerje për 17.5 milionë euro në verën e ardhshme.

Vrsaljko më herë në Serie A ka luajtur për Sassuolon dhe ishte një nga më të mirët në Përfaqësuesen e Kroacisë në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Ndërsa Gazzetta dello Sport raporton se kroati pritet të mbërrijë në Itali të hënën mbërëma, ndërsa vizitat mjekësore do të bëhen një ditë më vonë.

Por, Interi është shumë afër të nënshkruajë edhe me Vidalin e Bayern Munichut.

Klubi nga Milano pritet ta marrë atë në formë huazimi, por me drejt blerje për rreth 20 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here