Pastrim te Liverpooli: 8 lojtarë largohen nga Anfield

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka bërë me dije se para fillimit të sezonit të ri (10 gusht) do të ketë disa largime lojtarësh nga reds, para se të përfundojë afati i merkatos.

Dhe do të jenë jo pak, por 8 lojtarë që do të zbrasin stolin e skuadrës së Liverpool, pasi për trajnerin gjerman ata nuk janë pjesë e planeve të tij pas afrimeve në merkaton e verës.

Danny Ings dhe Divock Origi janë dy emrat e parë që do të lënë skuadrën e reds, që pasohet nga portieri Simon Mingolet, që nuk pranon të jetë i treti në listën e lojtarëve që do të mbrojnë portën. Emrat e tjerë të vënë në listën e lojtarëve që do të largohen janë Lazar Markovic, Pedro Chirivella, Marko Grujic, Sheyi Ojo dhe Ben Woodburn.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here