Liverpool rrezikon eleminimin nga Liga e Kampionëve që në fazën e grupeve

Liverpool mund të përballet me një grup të hekurt në Champions League, duke qenë se janë caktuar në vazon e tretë, në shortin që do të hidhet në muajin gusht.

Finalistët e edicionit të kaluar të Champions League ka shumë mundësi që të jenë në grup me Real Madrid ose Barcelona, Borussia Dortmund dhe Inter.

Shumë tifozë të Liverpool janë shqetësuar për këtë fakt në rrjetet sociale.

Ka një shans që të kuqtë të ngjiten në vazhdon e dytë, që Benfica të eliminohet nga Fenerbahce, përndryshe, në rast kualifikimi të portugezëve, të besuarit e Klopp do ta shohin veten në vazon e tretë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here