Perez rrëmben lojtarin e dëshiruar të Barcelonës

Florentino Perez ende ruan një as nën mëngë për atë çka mbetet nga merkato.

Pavarësisht se sa e komplikuar mund të jetë, presidenti i Real Madrid dëshiron që të marrë një lojtar të madh, që do të magjepste Madridin.

Presidenti ka emra të ndryshëm në listën e tij, mbi të gjitha nëse Luka Modric përfundimisht forcon largimin e tij.

Një nga këta emra do të ishte një goditje për Barcelonën. Bëhet fajlë për Miralem Pjanic.

Florentino Perez po planifikon të marrë boshnjakun, që gjatë gjithë kësaj kohe tka qenë një objektiv i ekipit katalanas. Pjanic ishte ëndrra e Barcelona-s, por kërkesat e larta të Juventusiti tërhoqën pas katalanasit.

Florentino Perez mund të vendos mbi tavolinë paratë që kërkojnë italianët. Miralem do të ishte zëvendësuesi perfekt për Modric siç theksohet nga shoqëria e të bardhëve dhe gjithashtu do të ishte goditje që do të kishte efekt në merkato.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here