E FUNDIT| Dështon transferimi i Jerome Boateng te PSG?

Situata në merkaton aktuale po ndryshon nga momenti në moment.

Jerome Boateng përsëri është tema kryesore. Mëngjesin e sotëm u paraqit lajmi se Boateng është pranë transferimit në Paris, ndërsa sipas mediave gjermane ky transferim nuk do të ndodhë.

Transferimi i Boateng mund ti sjellë probleme PSG me Fair Playn Financiarë dhe Parizienët nuk shpenzojnë më tepër se 50 milionë euro.

Bayerni nga ana tjetër nuk ka ndërmend ta shesë atë dhe duket se Boateng do të qëndrojë në Allianz Arena.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here