Milan nxjerr në shitje mbrojtësin, katër klube të interesuara

Eksperienca te Milani është një ëndërr për çdo lojtar, por çdo fillim e ka një fund. Ajo e Luca Antonellit tani mund të përfundojë.

Futbollisti taliani takoi dje menaxhmentin e kuqezinjve në Milano, çiftin Leonardo-Maldini, të cilët lanë të kuptohej se janë për shitjen e tij. Ndërkohë, katër skuadra të Seria A kanë shprehur interes.

Siç raportohet nga Tuttosport, Genoa dhe Empoli kanë filluar tashmë kontaktet e para me Antonellin, prandaj janë në pole, ndërsa Parma dhe Bologna janë më të kufizuara.

Antonelli merr më shumë se 2 milionë euro në vit, bruto, prandaj Milani do të duhet të njohë një largim të mirë të lojtarit, për ta bërë operacionin të mundur.

Në ditët e ardhshme, detajet e fundit do të përcaktohen: nëse marrëveshja ekonomike me klubin e ri e bind Antonelli apo jo.

Me kuqezinjtë, lojtari në fjalë do ta ketë të vështirë të luajë më shumë minuta, duke pasur parasysh se ka rivalë në rol Rodriguez dhe Strinic.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here