Zyrtare: Batshuayi huazohet në Valencia

Chelsea ka lajmëruar se ka huazuar sulmuesin Michy Batshuayi në La Liga, konkretisht te Valencia.

Michy Batshuayi ka mbetur plus në Chelsea dhe sezonin 2018-19 do ta kaloi si i huazuar te skuadra spanjolle Valencia

Pasi pati një gjysmë sezon të mirë me Borussia Dortmund, para se të lëndohet, belgu u prit që do ti jepet një mundësi e dytë te Stamford Bridge.

Maurizio Sarri, megjithatë ka vendosur që mund të ja del edhe pa 24 vjeçarin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here