Zyrtare: Reali njofton huazimin e Theo Hernandezit te Sociedadi

Theo Hernandez është huazuar për një sezon nga Real Madridi te Real Sociedadi.

Mbrojtësi francez nuk do të jetë lojtar i Real Madridit në sezonin 2018/19.

Kjo pasi klubi mbretëror ka arritur marrëveshje për huazimin e tij njëvjeçar te klubi bask.

Është vet klubi madriel që ka njoftuar huazimin e 20-vjeçarit francez te Sociedadi.

“Real Madridi dhe Real Sociedadi kanë arritur marrëveshje për huazimin e lojtarit Theo Hernandez”.

“Huazimi i lojtarit do të zgjat deri në fund të sezonit, më 30 qershor 2019”, thuhet në njoftimin e klubit mbretëror.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here