FOTO: Shikimi i Shaqirit drejt Klopp është vështirë të përshkruhet me fjalë

Xherdan Shaqiri u transferua te Liverpooli këtë verë dhe duket se ka bërë zgjedhjen e duhur.

Në minutën e 82-të në gjiron e parë të Premier League, Shaqiri u fut në vend të Mane-s, por para se të futet në lojë morri një përqafim nga trajneri Klopp.

Në rrjetet sociale është bërë hit momenti, kur Klopp e përqafoi Shaqirin dhe Shaqiri e shikoi atë sikur Klopp të ishte babai i tij.

Makineria e Klopp e mposhti West Ham me rezultatin 4-0  dhe dëshmoi se këtë sezon Liveprooli është njëri nga kandidatët kryesorë për fitimin e Premie League.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here