Ja se si ka arritur Klopp t’i mposhtë rivalët në garën për talentin holandez

Holandezi ka vendosur të transferohet te Liverpooli.

Liverpooli ka bërë një merkato të shkëlqyeshme.

Reds kanë arritur të sigurojnë shërbimet e talentit të Ajax, Ki-Jana Hoever.

United, Chelsea dhe Manchester City kanë qenë të interesuara, por Jurgen Klopp ka vendosur që të takohet personalisht me holandezin dhe pikërisht filozofia e lojës së gjermanit e ka bindur holandezin ta zgjedhë Liverpoolin.

Hoever është mbrojtës i krahut të djathtë dhe bëhet fjalë për një super talent që ka ngajlurr interesimin e gjigantëve europian.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here