Real ka ofruar 95 milionë, por Lazio ka refuzuar ofertën

Sergej-Milinkovic Savic është njëri nga lojtarët më të kërkuar në merkaton aktuale, por mesfushori sipas të gjitha gjasave do të mbetet te Lazio.

Për Savic interesim kanë treguar Manchester United, Milan, Juventus dhe Real Madrid, por asnjëri klub nuk ishte i gatshëm të ofrojë shumën e kërkuar nga Lazio.

Mediat spanjolle raportojnë se Real Madridi ka tentuar ta transferojë Savicin në mometet e fundit, por oferta prej 95 miliona eurove është refuzuar nga Lotito.

Lazio nuk pranon ta shesë Savicin për më pak se 120 milionë euro.

Mediat italiane bëjnë të ditur se Savic së shpejti do të nënshkruajë kontratë të re, ku do të përfitojë dyfish më shumë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here