Klopp zbulon se si ka reaguar me Karius pas finales në Ligën e Kampionëve

Loris Karius, duket se nuk do të ketë më një karrierë si ajo që e ka ëndërruar.

Gjermani ishte njëri nga fajtorët kryesorë për humbjen e finales ndaj Real Madridit.

Traineri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka zbuluar se si ka reaguar me Kariusin pas finales.

Klopp ka zbuluar se ka qenë mjaftë e vështirë për ta menaxhuar një situatë të tillë.

“Unë e përkrahi idenë që të heshtni kur nuk i keni fjalët e duhura për ti thënë. Përveç disa fjaëve ngushëlluese, unë nuk i kisha fjalët që më nevojiteshin. Nuk e kam idenë se çfarë do të mund ti thoja. Gjithkush do të dëshironte ti kishte fjalët e duhura në ato momente, por unë nuk i kisha”, ka zbuluar Klopp.

Klopp edhe pas finales besoi te Karius, mirëpo gjermani gjatë përgatitjeve për sezonin e ri vazhdoi me avazin e vjetër dhe te Liverpooli ishin të detyruar ta transferonin Alisson.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here