Antonio Rudiger:Chelsea mund ta fitojë titullin

Antonio Rudiger i ka dhënë shtytje bashkëlojtarëve të tij se Chelsea mund të luftojë për titullin e Ligës Premier këtë sezon.

Mbrojtësi i Chelseat, Rudiger ka paralajmëruar shokët e skuadrës se kanë ende shumë për tu përmirësuar.

Në dy ndeshjet e para nën drejtimin e trajnerit Maurizio Sarri, Chelsea mburret me një rekord 100 për qind dhe mbrojtësi gjerman mendon se mund të sfidojnë titullin këtë sezon.

“Megjithatë, ende ka shumë për të përmirësuar në të gjitha fushat”, ka thënë fillimisht Rudiger për gazetën Bild.

“Të paktën ne duam të kualifikohemi për Ligën e Kampionëve këtë vit dhe jam shumë optimist se do të arrijmë në top katër”.

“Nuk duhet të fshihemi nga asnjë ekip”.

“Nëse Man City, në kontrast me sezonin e kaluar, ka një fazë të dobët, ne duam të jemi aty për të luftuar për titull”.

“Liverpooli është forcuar mirë, por ne jemi forcuar gjithashtu”, përfundoi mbrojtësi gjerman. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here