Problem,Tottenham – Eriksen

Christian Eriksen dhe Tottenham, nuk kanë gjetur ende pajtimin për vazhdimin e kontratës së mesfushorit danez.

Christian Eriksen është një prej futbollistëve kryesorë në formacionin e Tottenham Hotspur.

Mesfushori danez është një prej yjeve më të mëdhenj të ekipit londinez.

Por, palët kanë hasur në ngecje të bisedimeve për vazhdimin e kontratës së tij. Eriksen është i lidhur me “Spurs” deri më 2020.

Por, “Daily Mail” raporton se bisedimet për vazhdimin e qëndrimit të tij në klub kanë ngecur.

Eriksen ka kërkuar nga Tottenham ta paguajë aq sa sulmuesin Harry Kane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here