Real Madridi ose Mbappen ose askënd

Nëse Real Madridi nuk arrin ta transferojë Kylian Mbappen gjatë këtyre ditëve të mbetura të afatit kalimtar të transferimeve, atëherë nuk do ta transferojë dikë tjetër, shkruan AS.

Klubi spanjoll po shpreson në dënimin e PSG-së nga UEFA në mënyrë që të detyrohet ta shes Mbappen.

Francezi ka treguar aftësitë e tij gjatë Kampionatit Botëror me Francën, të cilin e fituan, këmbëshpejti i ka shënuar katër gola për Kombëtaren e tij.

Dhe pas paraqitjeve të tij në Botëror, Reali e ëndërron që ta ketë Mbappen në “Bernabeu” pasi e konsideron si zëvendësuesin ideal të Cristiano Ronaldos, i cili u largua në drejtim të Juventusit për 112 milionë euro gjatë kësaj vere.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here