Real Madrid ka shfaqur interesim për Raheem Sterling

Pas Mariano Diaz, Real Madrid është vënë në kërkim të Raheem Sterling.

Sipas “Sky Sports Neës”, madrilenet kanë ringjallur interesim për anësorin anglez.

Drejtuesit e Real Madrid do të jenë prezent në “Ëembley” në ndeshjen mes Anglisë dhe Spanjës.

Gjithashtu është bërë e ditur se klubi nuk do të dërgojë ndonjë ofertë para mbylljes së këtij afati.

Sterling vitin e kaluar pati sezonin e jetës, duke realizuar 23 gola në 46 ndeshje. Anglezi ka edhe dy vite kontratë me Manchester City. Ardhja e Mahrez në skuadër rritë konkurencën për Sterling dhe Real Madrid mund të jetë zgjidhja e duhur për 23 vjeçarin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here