Oblak – Atletico Madrid,problem

Jan Oblak dhe Atletico Madrid ende nuk janë duke arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës.

Atletico Madrid ka mosmarrëveshje në lidhje vazhdimin e kontratës me portierin Jan Oblak.

“AS” shkruan se palët ende nuk janë duke gjetur gjuhën e përbashkët për ta konfirmuar të ardhmen e Oblak në Wanda Metropolitano.

Oblak është aktualisht i lidhur me klubin madrilen por Atletico Madrid dëshiron ta konfirmojë qëndrimin e tij deri më 2021.

Përfaqësuesit e Oblak ende nuk janë të kënaqur me ofertën financiare të klubit nga La Liga.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here