BOMBË NGA ITALIA: Zanetti president i Interit?

Do të ishte mjaftë interesante.

Siç raportojnë mediat italiane, presidenti aktual i Interit, Erick Tohir do të largohet nga Interi në tetor të këtij viti.

Indoneziani posedon 30% të akcioneve të Interit dhe po planifikon ta shesë pjesën e tij dhe sipas Tuttosport vendimi do të merret në tetor.

Tohir dëshiron ti shesë akcionet e tij, pasiqë Interi siguroi pjesmarrjen në Ligën e Kampionëve dhe akcionet e tij vlejnë më shumë.

Sipas Tuttosport, Javier Zanetti mund ta marrë postin e presidentit.

Zanetti ka luajtur 19 sezone te Interi dhe tifozët Neroaxur do të ishin mjaftë të kënaqur në rast se ai e merr postin e drejtuesit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here