Hidhet shorti i Europa League: Milan,Chelsea dhe Arsenal mësojnë grupet

Është hedhur shorti për grupet e Ligës së Evropës në Monaco, ku skuadrat kanë mësuar kundërshtarët dhe grupet e tyre.

Ceremonia e hedhjes së shortit në Monaco ka filluar nga ora 13:00.

Aty skuadrat, ndër to edhe të mëdha evropiane kanë mësuar grupin dhe kundërshtarin e tyre.

Arsenali është shortuar në grupin E, ku kundërshtar ka Sporting Lisbonën, ndërsa Chelsea në grupin L me PAOK-un.

Pjesë e shortit ishte edhe skuadra e madhe italiane, Milani, e cila e sheh veten në grupin F së bashku me Olympiacosin.

Këtë sezon në Ligën e Evropës do të luaj edhe Lazio e shqiptarëve, e cila do të luaj në grupin H me Marseillen dhe Eintrachtin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here