Lajm bombastik: Real Madrid ofron 200 milionë euro për yllin e Atletico Madrid

Real Madridi pas largimit të Ronaldos nuk arriti të bëjë ndonjë transferim të bujshëm dhe tani e gjithë vëmendja e tyre është drejt yllit të Atleticos, Antoine Griezmann.

Sipas së përditshmes Don Balon, Florentino Perez është i gatshëm të ofrojë 200 milionë euro për francezin.

Griezmann fitoi Kupën e Botës me Francën dhe para Botërorit deklaroi se do të mbetet te Atletico.

Megjithatë Mbretërit janë të gatshëm të bëjnë çmos për ta transferuar francezin në Santiago Bernabeo.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here