Neymar provokon: Liverpool nuk do të përfundojë as në top 4 në Premier League

Futbollisti i PSG, Neymar në një intervistë për Daily Express, u pyet edhe rreth Liverpoolit.

Kampionët e Francës do të përballen me Liverpoolin në fazën e  grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ylli i Parizienëve u shpreh se Liverpooli nuk do të arrijë të kualifikohet në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

“Kush do ta fitojë Premier League? Me të vërtetë e vështirë. Është e vështirë të parashikohet, por mendoj se Manchester City do ta fitojë përsëri titullin. E dyta do të jetë Chelsea, Manchester United dhe në vendin e katërt Tottenham”, ka parashikuar Neymar.

Liverpooli e ka filluar shkëlqyeshëm sezonin e ri duke fituar katër ndeshje dhe duket se kjo deklaratë është vetëm një provokim nga braziliani.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here