E FUNDIT: Liverpool në bisedime me yllin e PSG!

Liverpooli ka vendosur kontaktet e para me agjentin e mesfushorit të PSG, Adrien Rabiot.

Lajmin e ka bërë të ditur ESPN, e cila shkruan se Jurgen Klopp e dëshiron francezin në skuadrën e tij.

Kontrata e Rabiot me PSG skadon në fund të sezonit dhe është spekuluar mjaftë rreth transferimit të tij te Barcelona.

Por Jurgen Klopp ka tentuar ta transferojë Rabiotin që nga koha kur ishte trainer te Dortmund dhe tani dëshiron ta bëjë një gjë të tillë te Liverpooli.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here