Milan niset drejt yllit të Manchester United

Mediat italiane raportojnë se Milani dëshiron ta përforcojë skuadrën edhe në merkaton e janarit dhe në shënjestrën e Rosonerëve është mesfushori i Manchester United, Ander Herrera.

Rosonerët janë në kërkim të një zëvendësuesi të Biglia dhe sipas tyre Herrera është lojtari i duhur.

Spanjolli nuk po fiton shumë minuta nën drejtimin e Mourinhos dhe kontrata e tij skadon në fund të sezonit.

Djajtë e Kuq do të jenë të detyruar ta shesin atë, pasiqë në fund të sezonit ai do të largohet si lojtarë i lirë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here