Manchester City me sy nga mbrojtësi i La Liga

Manchester City kanë shfaqur interesim për mbrojtësin e majtë të Betis, Junior Firpo.

22-vjeçari ka tërhequr vëmendjen e skautëve të Cityt dhe gjithashtu ai është pëlqyer edhe nga Guardiola.

Megjithatë Firpo ka nënshkruar kontratë të re me Betisin dhe klauzola e tij e lirimit është 60 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here