Trezegue “snobon” Ronaldon: Pasardhësi im është te Milani

Ish-sulmuesi i Juventus, Dabid Terezeguet, ka siguruar se Cristiano Ronaldo do të zhbllokohet shumë shpejt dhe do të realizojë dhjetëra gola në sezon dhe ka zgjedhur pasardhësin e tij.

Francezi ka zgjedhur 20-vjeçarin e Milan-it, Patrick Cutrone: “Po luan shumë mirë, ka shumë dëshirë dhe mund të bëhet një lojtar shumë i rëndësishëm për futbollin italian”, ka thënë Trezeguet.

Cutrone ka qenë heroi i kuqezinjve në ndeshjen e luajtur kundër Roma-s fundjavën e kaluar, duke realizuar golin që i dhuroi tri pikët e para të këtij kampionati skuadrës së Gattuso-s.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here